Mecz Chelsea - Brighton, wynik końcowy 3-2

Dziś na Stamford Bridge odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Chelsea i Brighton. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 na korzyść gospodarzy, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1. Mecz należał do 14. kolejki Premier League i odbył się o godzinie 14:00, dnia 3 grudnia 2023 roku.

Emocjonujący mecz na Stamford Bridge

Mecz pomiędzy gospodarzami, Chelsea, a gośćmi, Brighton, dostarczył kibicom wielu emocji. Spotkanie, które odbyło się w ramach 14. kolejki Premier League, zakończyło się wynikiem 3-2 na korzyść Chelsea.

W pierwszej połowie Chelsea wyszła na prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez E. Fernándeza w 17. minucie, po asyście B. Badiashile. Niedługo potem L. Colwill podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0 w 21. minucie, z asystą N. Jacksona. Jednak Brighton szybko odpowiedział, gdyż w 43. minucie A. Lallana zdobył bramkę, zmniejszając prowadzenie Chelsea na 2-1.

W drugiej połowie emocje nie opadały. E. Fernández ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę dla Chelsea w 65. minucie. Mimo że João Pedro zdobył bramkę honorową dla Brighton w doliczonym czasie gry, to nie udało im się odrobić strat.

Niestety, nie obyło się bez kontrowersji. Conor Gallagher z Chelsea otrzymał dwie żółte kartki, co oznaczało dla niego czerwoną kartkę i w konsekwencji wyrzucenie z boiska. Goście również nie uniknęli kar - Jack Hinshelwood, Igor Júlio, Pascal Groß, James Milner oraz João Pedro zobaczyli żółte kartki, a ten ostatni został ukarany czerwoną kartką w doliczonym czasie gry.

Mecz pod sędziowską batutą Craiga Pawsona dostarczył wielu emocji kibicom obu drużyn. Niewątpliwie był to spotkanie, które zostanie długo zapamiętane. Chelsea zbliża się do kolejnych wyzwań, mając przed sobą mecze z Manchesterem United, Evertonem oraz Sheffield United. Z kolei Brighton zmierzy się z Brentford, Burnley oraz Heerenveen. Kibice z pewnością czekają z niecierpliwością na te spotkania, mając nadzieję na kolejne emocje i zwycięstwa swoich ulubionych drużyn.