Mecz między Chelsea oraz Everton na stadionie Stamford Bridge dnia 2024-04-15 19:00: wynik 6-0

W miniony weekend na Stamford Bridge odbył się mecz pomiędzy drużynami Chelsea i Everton w ramach 33. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się imponującym zwycięstwem Chelsea 6-0, po tym jak już na przerwę prowadziła wynikiem 4-0. Po tak spektakularnym występie, kibice "The Blues" nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku.

Relacja z przebiegu meczu Chelsea vs Everton

Dramatyczny wieczór na Stamford Bridge, gdzie Chelsea podejmowała Everton w ramach 33. kolejki Premier League. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00, a na boisku świeciło piękną zieleń trawa, gotowa na wielkie widowisko.

Spotkanie prowadził sędzia główny Paul Tierney, a na trybunach zasiadło wielu kibiców obu drużyn, tworząc niesamowitą atmosferę.

Chelsea rozpoczęła mecz z determinacją, co szybko przełożyło się na wynik. Już w 13. minucie C. Palmer wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza Evertonu N. Jacksona. Gospodarze nie zwalniali tempa, a w 18. minucie ponownie C. Palmer umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 2-0.

Everton próbowało odzyskać inicjatywę, ale to Chelsea nadal dyktowała warunki na boisku. W 29. minucie C. Palmer zdobył swojego drugiego gola, powiększając przewagę Gospodarzy. Nim zbliżała się przerwa, w 44. minucie to N. Jackson trafił do siatki po asyście Marca Cucurelli, ustalając wynik na 4-0 na korzyść Chelsea przed pierwszą połową.

Po przerwie Chelsea kontynuowała swoją imponującą grę. W 64. minucie C. Palmer zdobył swojego trzeciego gola w meczu, a na koniec A. Gilchrist ustalił wynik spotkania na 6-0 strzelając bramkę w doliczonym czasie gry.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, arbiter pokazał żółte kartki dla Mykhaylo Mudryka z Chelsea oraz dla kilku zawodników Evertonu - Jamesa Garnera, Ashleya Younga, Jamesa Tarkowskiego i Michaela Keane'a. Czerwone kartki nie zostały użyte podczas tej potyczki.

Po tak spektakularnym zwycięstwie Chelsea raduje się z trzech punktów, a ich następne mecze zapowiadają się równie interesująco. W kolejnych kolejkach zmierzą się z Arsenal, Aston Villą i Tottenhamem. Everton natomiast czekają starcia z Liverpoolem, Brentfordem i Luton.