Chelsea - West Ham, wynik meczu 5-0

W minioną sobotę na Stamford Bridge odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Chelsea i West Ham, który zakończył się imponującym wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie w ramach 36. kolejki Premier League było pełne widowiskowych akcji i wyjątkowych momentów, które na długo zapadną w pamięć kibiców obu ekip.

Chelsea - West Ham 5-0

W dniu 5 maja 2024 roku na Stamford Bridge odbyło się starcie pomiędzy drużynami Chelsea i West Ham w ramach 36. kolejki Premier League. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 pod arbitrażem Andy'ego Madleya z Anglii.

Chelsea, grająca w roli gospodarza, zdominowała to spotkanie od pierwszego gwizdka. W 15. minucie C. Palmer otworzył wynik, wykorzystując świetne podanie od N. Jacksona. Piętnaście minut później C. Gallagher podwyższył prowadzenie The Blues, a na 3-0 pod koniec pierwszej połowy podwyższył N. Madueke po asyście Thiago Silvy.

Po przerwie, Chelsea nie zwalniała tempa. W 48. minucie N. Jackson zdobył swojego drugiego gola tego dnia, tym razem po zagraniu N. Madueke. Wynik meczu ustalił N. Jackson, który skompletował hat-tricka w 80. minucie po świetnym podaniu M. Caicedo.

Wyróżnieni pozytywnie zostali również zawodnicy otrzymujący żółte kartki. Po stronie gospodarzy Marc Cucurella został ukarany w 38. minucie, natomiast po stronie gości Angelo Ogbonna (34'), Lucas Paquetá (45') oraz Emerson Palmieri (45') zobaczyli żółte kartki.

Warto zauważyć, że nie padły żadne czerwone kartki podczas tego widowiska. Chelsea pewnie pokonała West Ham 5-0 i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Kibice na Stamford Bridge byli zachwyceni grą swoich podopiecznych, a atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca.

Kolejne wyzwania czekają obie drużyny. Chelsea zmierzy się kolejno z Nottingham Forest, Brighton oraz Bournemouth. Natomiast West Ham spotka się z Luton i Manchester City.