Mecz Chelsea vs West Ham, wynik końcowy 5-0

Dwóch zespołów z Premier League, Chelsea oraz West Ham, stawiło się do rywalizacji na Stamford Bridge w 36. kolejce ligowej. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali aż 5-0. Od pierwszego gwizdka dominacja The Blues była niepodważalna, co zaowocowało wynikiem 3-0 na przerwę. Mecz odbył się 5 maja o godzinie 13:00.

Relacja z meczu Chelsea - West Ham

W meczu 36. kolejki Premier League na Stamford Bridge doszło do starcia między Chelsea, gospodarzem spotkania, a West Ham, którzy przybyli na wyjazdowe boisko pełni determinacji. Sędzią głównym tego starcia był Andy Madley z Anglii.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00, a już po piętnastu minutach gola dla Chelsea zdobył C. Palmer po asyście N. Jacksona, otwierając wynik na korzyść gospodarzy. Podopieczni nie zwalniali tempa, co zaowocowało drugim trafieniem w trzydziestej minucie, tym razem bramkę zdobył C. Gallagher.

Trzy minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się N. Madueke, z asystą Thiago Silvy, ustalając wynik pierwszej połowy na 3-0 dla Chelsea. Po wznowieniu gry to ponownie N. Jackson wpisał się na listę strzelców, zdobywając czwartego gola dla gospodarzy w 48. minucie po asyście N. Madueke.

West Ham próbowali odrobić straty, lecz to ponownie N. Jackson, tym razem z asystą M. Caicedo, zapewnił kibicom Chelsea radość strzelając piątego gola w 80. minucie, ustalając wynik meczu na 5-0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie pojawiły się również kartki - żółte kartki otrzymali Marc Cucurella z Chelsea oraz Angelo Ogbonna, Lucas Paquetá i Emerson Palmieri z West Ham.

Po tym spotkaniu Chelsea będzie zmierzać z Nottingham Forest, Brighton i Bournemouth, natomiast West Ham czekają mecze z Luton i Manchester City. Mecz zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy zdominowali rywali i pewnie sięgnęli po zwycięstwo.