Na obiekcie Stamford Bridge dnia 2024-05-19 15:00 odbył się mecz Chelsea vs Bournemouth: 2-1

Chelsea zakończyła sezon Premier League wygraną 2-1 nad Bournemouth w emocjonującym meczu na Stamford Bridge. Mecz, rozegrany w niedzielę 19 maja, rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy po pierwszej połowie, którą zakończyli wynikiem 1-0. Decydujące bramki padły w drugiej połowie, zapewniając Chelsea cenne trzy punkty w ostatniej, 38. kolejce rozgrywek.

Mecz pomiędzy Chelsea a Bournemouth

19 maja 2024 roku, na legendarnym stadionie Stamford Bridge, Chelsea podejmowała Bournemouth w ramach 38. kolejki Premier League. Mecz sędziował Anthony Taylor, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli podziwiać widowisko pełne emocji i zwrotów akcji.

Od pierwszego gwizdka sędziego, atmosfera na Stamford Bridge była elektryzująca. Gospodarze, prowadzeni przez doświadczonego Mauricio Pochettino, zaczęli od zdecydowanych ataków, próbując jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Bournemouth, pod wodzą Andoniego Iraoli, starało się bronić i kontratakować, lecz to Chelsea dyktowała tempo gry.

Relacja minuta po minucie

W 17. minucie fani Chelsea wpadli w euforię, gdy Moises Caicedo otworzył wynik spotkania. Po precyzyjnym podaniu od Masona Mounta, Caicedo pewnym strzałem pokonał bramkarza Bournemouth, Neto, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1-0.

W 27. minucie sędzia Taylor sięgnął po pierwszą żółtą kartkę tego spotkania. Marc Cucurella z Chelsea oraz Antoine Semenyo z Bournemouth zostali ukarani za nieprzepisowe zagrania. Trzy minuty później, kolejną żółtą kartkę zobaczył Miloš Kerkez, który ostro sfaulował Reece’a Jamesa.

Do przerwy Chelsea prowadziła 1-0, a kibice gospodarzy liczyli na dalsze emocje w drugiej połowie. Nie zawiedli się. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry, Raheem Sterling podwyższył prowadzenie Chelsea na 2-0. Asystentem był Cole Palmer, który dostarczył piłkę w pole karne, a Sterling precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Jednak radość fanów Chelsea nie trwała długo. W 49. minucie Benoît Badiashile z Bournemouth wykorzystał chaos w polu karnym gospodarzy i zdobył kontaktową bramkę dla swojej drużyny. Wynik zmienił się na 2-1, co zapowiadało niezwykle emocjonującą końcówkę meczu.

W 78. minucie Malo Gusto, obrońca Chelsea, zobaczył żółtą kartkę za faul taktyczny, próbując powstrzymać kontratak Bournemouth. Dwie minuty później, Marcos Senesi z Bournemouth również został ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Christiana Pulisica.

Pomimo kilku prób ze strony Bournemouth, Chelsea zdołała utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy, co zapewniło im cenne trzy punkty w końcowej tabeli Premier League.

Stamford Bridge opuściło w dobrych nastrojach, gdyż ich drużyna zakończyła sezon zwycięstwem. Bournemouth także może być dumne z walki, jaką podjęli przeciwko silniejszemu rywalowi. Chelsea pokazała swoją klasę, a fani mogą być zadowoleni z występu swoich zawodników.