Mecz Chelsea - Bournemouth, wynik 2-1

Na zakończenie sezonu Premier League, Chelsea zmierzyła się na Stamford Bridge z Bournemouth w ramach 38. kolejki rozgrywek. W emocjonującym spotkaniu, które miało miejsce w poprzednią niedzielę, podopieczni Franka Lamparda wygrali 2:1, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy, którzy zdołali utrzymać przewagę mimo ambitnej postawy rywali w drugiej części meczu.

M. Caicedo 17' (1-0)

R. Sterling 48' (2-0, asysta: C. Palmer)

Relacja minuta po minucie

Spotkanie na Stamford Bridge rozpoczęło się w idealnych warunkach pogodowych, a trybuny były wypełnione po brzegi. Od pierwszych minut Chelsea narzucała tempo gry, starając się zdominować rywala.

17. minuta przyniosła gospodarzą upragnione prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawej strony, Moisés Caicedo znalazł się na odpowiednim miejscu i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza Bournemouth, otwierając wynik spotkania na 1-0. Stamford Bridge eksplodowało radością.

W 27. minucie Antoine Semenyo z Bournemouth otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Chwilę później, dokładnie w 28. minucie, Marc Cucurella z Chelsea również został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

W 30. minucie kolejne ostrzeżenie otrzymał zawodnik Bournemouth, Miloš Kerkez, co świadczyło o ostrej grze gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Chelsea, która kontrolowała tempo gry, choć Bournemouth starało się kontratakować.

Początek drugiej połowy to prawdziwy popis gospodarzy. Już w 48. minucie Raheem Sterling podwyższył prowadzenie na 2-0, wykorzystując doskonałe podanie Colego Palmera. Kibice Chelsea ponownie wpadli w euforię, pewni, że ich drużyna zmierza po trzy punkty.

Jednak natychmiastowa odpowiedź Bournemouth przyszła zaledwie minutę później. Benoît Badiashile skierował piłkę do siatki Chelsea, zmniejszając stratę do 2-1 i wprowadzając niepokój w szeregi gospodarzy.

W 78. minucie Malo Gusto z Chelsea został ukarany żółtą kartką za ostrą interwencję, co tylko podgrzało emocje na boisku. Marcos Senesi z Bournemouth dołączył do listy ukaranych w 80. minucie, otrzymując żółtą kartkę za faul.

Końcówka meczu była pełna napięcia, ale Chelsea zdołała utrzymać prowadzenie, zapewniając sobie zwycięstwo 2-1. Atmosfera na Stamford Bridge była elektryzująca, a kibice gospodarzy świętowali triumf do ostatniego gwizdka sędziego Anthony'ego Taylora.

To był mecz pełen emocji i zaciętej walki, który dostarczył fanom obu drużyn wielu wrażeń. Chelsea zakończyła sezon na wysokim poziomie, a Bournemouth, mimo porażki, pokazało charakter i nieustępliwość.